
На последњој, 12. седници СО Апатин усвојен је и збирни годишњи извештај о наплати и трошењу средстава самодоприноса за прошлу годину. Самодопринос по стопи од 1% усвојен је за подручја Апатина, Пригревице, Сонте и Свилојева за период од 1. јула 2024. до 30. јуна 2034. године.
На име самодоприноса у прошлој години у Апатину је прикупљено 34,7 милиона динара. Из ових средстава на име родитељског додатка за прво, друго, треће и четврто дете, за укупно 104 беба, издвојено је 6,68 милиона, за трошкове 327 сахрана 13,5 милиона, за одвоз смећа са гробља 1,44 милиона, за реконструкцију стаза на гробљу 3,27 милиона, за 86 студентских стипендија 6,95 милиона и за 86 једнократних помоћи тешко оболелим лицима 1,87 милиона динара.
У Пригревици је на име самодоприноса прикупљено 9,36 милиона динара. На име родитељског додатка за 14 беба исплаћено је 820 хиљада динара, за 79 сахрана 3,2 милиона, за 22 студентске стипендије 1,8 милиона и за 38 једнократних помоћи тешко оболелим лицима 792 хиљаде динара.
На име самодоприноса у Сонти је приходовано 3,5 милиона динара. За родитељски додатак за 22 бебе исплаћено је 1,29 милиона динара, за 38 сахрана 667 хиљада динара, за 9 студентских стипенија 729 хиљада и за 15 једнократних помоћи тешко оболелим лицима 305 хиљаде динара.
У Свилојеву је од средстава самодоприноса прикупљено милион динара. На име родитељског додатка за 2 бебе исплаћено је 117 хиљада динара, за 20 сахрана 743 хиљаде, за 2 студентске стипендије 162 хиљаде и на име помоћи за четири тешко оболела лица 81 хиљаду динара.
Одборници су усвојили овај Извештај са 18 гласова за и 4 уздржана.
Ј.М.












