У суботу је у Апатину, на платоу код Бање „Јунаковић“, одржана 11. „Личка олимпијада“, на којој је учествовало свега пет екипа: Нови Жедник, Крајишници, Горски вуци, Лички соколови, Џими комерц.
Манифестацију је отворио Милан Шкрбић, председник апатинског Удружења Личана „Никола Тесла“. У забавном делу програма наступили су Мушка певачка група „Унски бисери“ и Женска певачка група „Огњиште“ КУД-а „Дунав“ из Апатина, Мушка певачка група из Суботице, Мушка певачка група из Београда, самичар Петар Беговић и Василије Зорић који је говорио песму „Никола Тесла“. Поред државне химне „Боже правде“ отпевана је и химна Олимпијаде „Нема раја без роднога краја“.
ТРКА ДЕЦЕ У ЏАКОВИМА
Према обичају и распореду игара апатинске Личке олимпијаде надметање су започели најмлађи у дисциплини „Трка деце у врећама“, за коју се пријавило 12 малишана, а победник трке је Страхиња Сучевић, друго место освојила је Тамара Ракас, а треће Марко Крец.
ПЛАСМАН ПО ДИСЦИПЛИНАМА
Вучење куке
- Милан Видак екипа Лички соколови (100 бодова)
- Ђорђе Никшић из екипе Џими комерц (80 бодова)
- Никола Димић из екипе Нови Жедник (60 бодова)
- Драго Почуча из екипе Крајишници (40 бодова)
Скок у даљ из места
- Радован Видачић из екипе Крајишници са резултатом 3,07м (100 бодова)
- Александар Крајишник из екипе Џими комерц са резултатом 2,97м (80 бодова)
- Дејан Младеновић из екипе Горски вуци са резултатом 2,63м (60 бодова)
- Дејан Гојић из екипе Лички соколови са скоком од 2,62м (40 бодова)
Претезање штапа
- Никола Човић из екипе Џими комерц (100 бодова)
- Мирослав Радојичић из екипе Горски вуци (80 бодова)
- Драго Почуча из „Крајишника“ (60 бодова)
- Мирослав Узелац из екипе Лички соколови (40 бодова)
Ходање по брвну
- Александар Катић из екипе Џими комерц са временом од 4,57 сек (100 бодова)
- Дејан Младеновић из екипе Горски вуци са резултатом од 4,69 сек (80 бодова)
- Мирко Цветковић из „Новог Жедника“ са временом од 4,81 сек (60 бодова)
- Мирослав Кијук из екипе Лички соколови са резултатом од 4,91 сек (40 бодова)
Обарање руке
- Горан Жепина из екипе „Лички соколови“ (120 бодова)
- Иван Веселић из „Џими комерца“ (100 бодова)
- Александар Максимовић из екипе Горски вуци (80 бодова)
- Милан Карановић из „Крајишника“ (60 бодова)
Скок у вис из места
- Радован Видачић из екипе Крајишници са прескочених 135 цм (120 бодова)
- Александар Крајишник из „Џими комерца“ са прескочених 130 цм (100 бодова)
- Дејан Гојић из екипе „Лички соколови“ са прескочених 110 цм (80 бодова)
- Дејан Младеновић из „Горских вука“ са 110 цм (40 бодова)
Пењање уз стожину
- Јован Ступар из екипе „Крајишници“ са резултатом од 7,28 сек (140 бодова)
- Дејан Младеновић из „Горских вука“ са временом од 12,22 сек (120 бодова)
- Александар Крајишник из екипе Џими комерц са резултатом од 30,32 сек (100 бодова)
Бацање камена са рамена
- Свето Шкондра из екипе „Краијшници“ са резултатом од 11,35м (140 бодова)
- Радован Амановић из „Џими комерца“ са резултатом од 11,08м (120 бодова)
- Петар Илић из екипе Лички соколови са11,06м (100 бодова)
- Бошко Васић из „Новог Жедника“ са 8,91м (80 бодова)
Надвлачење конопа
- Екипа Џими комерц (200 бодова)
- Екипа Горски вуци (160 бодова)
- Екипа Крајишници (120 бодова)
- Екипа Лички соколови (100 бодова)
Коначном пласман: прво мсто Џими комерц са освојених 980 бодова. Друго место освојила је екипа Крајишници са освојених 780 бодова. Треће место заузели су Лички соколови са 620 бодова колико има и четвртопласирана екипа Горски вуци. На петом месту је последњепласирана екипа Нови Жедник са 200 освојених бодова.
Ј.С.