
Јуче је у Новом Саду, у клиници Паркс, успешно завршена још једна операција шестогодишњег Данила Балаћа из Апатина. Како смо раније сазнали од његове мајке Дубравке, средства за поменуту операцију су била обезбеђена захваљујући донацијама грађана, а Данилова борба се наставља.
“Завршена је и трећа операција. Желим свима да се захвалим, свима који су донирали новац за Данила, свима који су уплаћивали новац на Данилов рачун, онима који су слали поруке са Даниловим бројем, онима који су постављали лицитације, онима који су куповали, онима који су лицитирали, свима који су подизали видљивост лицитације својим коментарима, свима који су одобрили да се поставе донаторске кутије, онима који су прилог убацивали у исте, свима који су организовали хуманитарне акције и онима који су учествовали у њима, онима који су помислили на Данила, бескрајно вам хвала. Ово је наша заједничка борба која се и даље наставља”, истакла је Дубравка.
Данилу је и даље потребна помоћ, те апелујемо на све људе добре воље да, уколико су у могућности, донирају средства за лепше и срећније детињство нашег младог суграђанина.
Према последњем пресеку Фондације “Буди хуман”, од потребних 4.838.000 динара, за сад је прикупљено око 2.700.000.
Данилу можете помоћи слањем смс поруке, садржине 1364 на број 3030.
Подсећамо, овај шестогодишњи Апатинац има дијагнозу епилепсије, као и дијагноза из спектра аутизма која, удружена са епилепсијом, додатно успорава његов даљи развој и опоравак. У наредном периоду, средства су му потребна за интензивне третмане логопеда, дефектолога и монтесори дефектолога.












